ads

ads

ads

 


صعود ایران با پیروزی نزدیک برابر پاناما /دومی شاگردان صانعی در گروه

خبرگزاری پرسپولیس : تیم ملی فوتسال ایران در آخرین دیدار مرحله گروهی مسابقات جام جهانی با برتری مقابل پاناما به دور یک‌هشتم نهایی صعود کرد.


ملی‌پوشان ایران در آخرین دیدار مرحله گروهی مسابقات جام جهانی فوتسال، عصر امروز و از ساعت 15:30 به مصاف پاناما رفتند که در پایان با نتیجه 4 بر 3 به برتری رسیدند.

ایران که با 4 امتیاز در رده دوم جدول گروه دوم قرار دارشت از همان ابتدای بازی کار هجومی خود را آغاز کرد و در دقیقه 3 علی‌اصغر حسن‌زاده با شوت خود توپ را به تیرک دروازه زد و مسعود اسماعیل‌پور در توپ برگشتی توانست دروازه پاناما را باز کند.

در ادامه نماینده کونکاکاف توانست در یک ضدحمله و غفلت بازیکنان ایران در دقیقه 6 توسط گودریج به گل تساوی دست یابد.

در جریان بازی یکی از بازیکنان پاناما با دست به صورت مصطفی طیبی زد که این حرکت او باعث شد طیبی از ناحیه صورت دچار مصدومیت شود و برای مداوا به رختکن رفت.

در ادامه دو تیم حملاتی روی دروازه یکدیگر داشتند، البته در اکثر زمان بازی توپ و میدان در اختیار ایران بود تا اینکه در دقیقه 14 افشین کاظمی با چرخش به سمت دروازه پاناما و شوت از راه دور دروازه این تیم را باز کرد.

پس از این گل ملی‌پوشان ایران حملات متعددی روی دروازه پاناما انجام دادند و در لحضات پایانی و در دقیقه 19 محمد طاهری توانست روی پاس ارسالی از کرنر گل سوم ایران را به ثمر برساند تا در پایان نیمه اول ایران با نتیجه 3 بر یک به رختکن برود.

در نیمه دوم نیز شاگردان علی صانعی در ابتدا بازی را در اختیار گرفتند و چندین موقعیت روی دوازه پاناما خلق کردند، اما موفق نشدند به گل برسند.

در یکی از حملات ایران دروازه‌بان پاناما پس از گرفتن توپ خودش پا به توپ شد و به سمت دروازه ایران حمله کرد که در این صحنه حسن‌زاده توپ را از روی خط دروازه بیرون کشید.

در ادامه این بازیکنان پاناما بودند که حملاتی روی دروازه ایران انجام دادند و در دقیقه 35 توسط پرز از روی نقطه پنالتی به گل رسیدند.  

در دقیقه 38 روی پاس محمد کشاورز، محمد طاهری شوتی به سمت دروازه پاناما زد که با برخورد توپ به پای بازیکنان پاناما توپ وارد دروازه شد تا چهارمین گل ایران به ثمر برسد.

آلواردو در دقیقه 40 گل سوم پاناما را وارد دروازه ایران کرد و باز هم ایران با اختلاف یک گل به برتری رسید.

قضاوت این دیدار برعهده فرناندز پرتغالی بود. وی به لئون، ریواس و منا از پاناما و مسعود اسماعیل‌پور، علی رهنما و حمید احمدی از ایران کارت زرد نشان داد.

در دیگر دیدار همزمان این گروه دو تیم اسپانیا و مراکش به مصاف هم رفتند که در پایان ماتادورها 5 بر یک به برتری رسیدند و به عنوان تیم صدرنشین راهی دور بعدی شدند.

اسپانیا با 7 امتیاز و تفاضل گل 9 صدرنشین شد و در مرحله یک‌هشتم با تیم سوم یکی از گروه‌های اول، سوم یا چهارم بازی خواهد کرد. ایران نیز با 7 امتیاز و تفاضل گل 2 در رده دوم قرار گرفت و در مرحله بعدی به مصاف تیم دوم گروه ششم که احتمالا یکی از تیم‌های گواتمالا یا کلمبیا خواهد بود می‌رود. پاناما نیز با 3 امتیاز در رده سوم قرار گرفته است. مراکش نیز بدون امتیاز است.

اضافه کردن نظر

- توهین به سایر کاربران و نظرات برخلاف قوانین کشور ممنوع می باشد.
- ارسال لینک و اخبار ممنوع می باشد.
- تخطی از قوانین نظرات موجب مسدود شدن شناسه کاربری می شود.


ads